Przejdź do treści
  • Polski
  • English

Seminarium „Administracja publiczna w Polsce – zadania i obowiązki”

W dniach 27-29 kwietnia 2021 Krajowa Szkoła Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego zrealizowała dla reprezentantów Regionalnego Instytutu Administracji Publicznej w Odessie, Akademii Administracji Publicznej przy Prezydencie Ukrainy, seminarium online pt. Administracja publiczna w Polsce – zadania i obowiązki.

Seminarium jest kontynuacją wieloletniej współpracy Programu Study Tours to Poland Fundacji Liderzy Przemian z KSAP oraz Odeskim i Charkowskim Regionalnymi Instytutami Administracji Publicznej. Jej celem jest wspieranie procesu formowania nowoczesnej administracji publicznej w Ukrainie poprzez transfer wiedzy i doświadczeń wypracowanych w Polsce. W czasie seminarium słuchacze mieli możliwość uczestniczenia w wykładach poświęconych tematom: System Administracji Publicznej w Polsce; Współpraca instytucji publicznych z instytucjami pozarządowymi, Polityka inwestycyjna – narzędzia wsparcia MŚP w Polsce, System antykorupcyjny w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem działań antykorupcyjnych w instytucjach administracji publicznej, Unia Europejska i procesy integracyjne, oraz wziąć udział w warsztatach Design Thinking, poświęconych kwestii nowoczesnego planowania usług administracji publicznej dla mieszkańców.

Uczestnicy seminarium mieli odwiedzili także Muzeum Powstania Warszawskiego i w taki wirtualny sposób zapoznać się z Warszawą.

 


Udostępnij:
POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Copyright © Fundacja Liderzy Przemian
realizacja strony internetowej: rock the web