Przejdź do treści
  • Polski
  • English

Stanyslav Asieiev gościem Fundacji Liderzy Przemian

Stanyslav Asieiev, laureat Literackiej Nagrody im. Tarasa Szewczenki, działacz na rzecz obrony Praw Człowieka i upowszechniania wiedzy o sytuacji na Donbasie,

ekspert ukraińskiego Ukrainian Institute for the Future oraz dziennikarz, był w Polsce na zaproszenie Fundacji Liderzy Przemian w ramach Programu STUDY TOURS TO POLAND.  Partnerem jego stażu było Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka- Jeziorańskiego.

W czasie jego pobytu stażowego, który rozpoczął się od wizyty w Zamku na wodzie w Wojnowicach miał okazję poznać region Dolnego Śląska, spotkać się z Zarządem KEW – Laurynasem Vaičiūnasem i Janem Andrzejem Dąbrowskim oraz Olgą Chrebor – Pełnomocniczką Prezydenta Wrocławia ds. Mieszkańców Pochodzenia Ukraińskiego oraz odwiedził Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego i

W drugiej części swojego pobytu w Polsce, Pan Stanislav gościł w Warszawie gdzie odbył szereg spotkań, wystąpień medialnych oraz nawiązać kontakty z przedstawicielami polskich instytucji i organizacji. Spotkał się z dużym zaangażowaniem środowisk eksperckich, analitycznych oraz dziennikarskich i komentatorskich w organizację jego wizyty.

Warto wymienić kilku przykładowych rozmówców, z którymi odbyły się ciekawe dyskusje i wymiana opinii.

Nasz gość wystąpił we Studio Wschód i rozmawiał z Marią Przełomiec (nagranie można zobaczyć: https://vod.tvp.pl/video/studio-wschod,08052021,53361546) . Odwiedził Helsińską Fundacja Praw Człowieka, w której miał okazję poznać Panią Prezes, Danutę Przywarę oraz Julię Cheromukhiną, w Ośrodku Studiów Wschodnich został przyjęty przez grupę analityków zajmujących się podobnym obszarem. Spotkał się Pawłem Kowalem, Posłem na Sejm RP oraz Prezesem Fundacji Solidarności Międzynarodowej,  Rafałem Dzięciołowskim oraz Adamem Sauerem, koordynatorem programu – Ukraina.

Ponadto, Ambasada Ukrainy w RP we współpracy z naszą Fundacją zorganizowała prezentację książki autorstwa Stanisława Asieieva – SPOTKANIE W AMBASADZIE.

Wszystkim bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie i ugoszczenie Stanisłava.


Udostępnij:
POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Copyright © Fundacja Liderzy Przemian
realizacja strony internetowej: rock the web