Przejdź do treści
  • Polski
  • English

WEASA 2020, VIII edycja

W dniach 6-10 lipca odbyła się VIII edycja Warszawskiej Letniej Akademii Euroatlantyckiej – WEASA. Wykłady oraz warsztaty pod hasłem „Public speech, Private platforms”, przeprowadzone zostały wyjątkowo w formie webinariów i spotkań on-line.

Poruszane były takie kwestie jak: transatlantyckie podobieństwa i różnice w dziedzinie bezpieczeństwa technologii, bezpieczeństwo wyborów, radykalizacja online i algorytmy, moderacja treści, Digital forensics / OSINT, bezpieczeństwo cyfrowe oraz dziennikarstwo śledcze.

Wykład inauguracyjny pt. „The digital transatlantic rift” wygłosił Peter Chase, Senior Fellow, GMF Brussels, specjalizujący się w problematyce cyfrowej oraz stosunkach transatlantyckich.

W Akademii uczestniczyło 40 osób – z państw Partnerstwa Wschodniego (szczególnie licznie z Ukrainy i Gruzji) oraz Bałkanów Zachodnich (najliczniej reprezentowanych przez Macedonię Północną).

Nasza Fundacja organizuję WEASĘ w imieniu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności razem z German Marshall Fund i Kolegium Europejskim w Natolinie.

Program: https://www.weasa.org/wp-content/uploads/2020/06/WEASA-2020-timetable2.pdf


Udostępnij:
POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Copyright © Fundacja Liderzy Przemian
realizacja strony internetowej: rock the web