Przejdź do treści
  • Polski
  • English

WARSZAWSKA LETNIA AKADEMIA EUROATLANTYCKA • WEASA 2017

Tegoroczna V edycja Warszawskiej Letniej Akademii Euroatlantyckiej odbyła się w dniach 3-14 lipca. Po raz pierwszy udział w niej wzięli uczestnicy z krajów bałkańskich. Łącznie College of Europe w Natolinie gościło 51 uczestników, w tym z Albanii – 1, z Armenii – 8, z Azerbejdżanu – 6, z Białorusi – 6, z Bośni i Hercegowiny – 1, z Gruzji – 9, z Kosowa – 1, z Macedonii – 1, z Mołdawii – 6, z Serbii – 3, z Ukrainy – 8.

Temat V edycji WEASA brzmiał: Digital community: Security, Information and Economy. Program Akademii zakładał cykl wykładów, warsztatów, spotkań oraz odwiedziny Narodowego Banku Polskiego, gdzie zapoznano się z całym spektrum mechanizmów i działań związanych z obsługą systemów transakcji elektronicznych, baz danych oraz zabezpieczeń przed działaniami hakerskimi.

Agata Wierzbowska-Miazga, Prezes Zarządu FLP, WEASA 2017

Wśród wykładowców i prelegentów znaleźli się minister Jerzy Kwieciński, Eduard Lucas, Moira Wehlan, Richard Butterwick-Pawlikowski, Peter Chase, Jakub Janda, Kateryna Kruk, Janis Rungulis, Christiaan Triebert, Kim Zetter i inni.

Uczestnicy mieli okazję poznać nie tylko najważniejsze tendencje i rozwiązania stosowane w Digital Community ale także spotkać się i podyskutować z niezwykłymi prelegentami.

Warszawska Letnia Akademia Euro-Atlantycka jest platformą wymiany doświadczeń, zdobywania wiedzy oraz budowania sieci kontaktów dla ekspertów i specjalistów z Państw Partnerstwa Wschodniego. Jest to wspólna inicjatywa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Kolegium Europejskiego w Natolinie oraz German Marshall Fund. Program Study Tours to Poland jest współrealizatorem projektu WEASA w ramach PAFW.

W tegorocznej edycji WEASA uczestniczyli też absolwenci Programu Kirklanda. Na zdjęciu Tigran Ohanyan przyjmuje dyplom z rąk Jerzego Koźmińskiego, Prezesa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. 

 

Fotografie: College of Europe, Natolin

 

 


Udostępnij:
POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Copyright © Fundacja Liderzy Przemian
realizacja strony internetowej: rock the web