Przejdź do treści
  • Polski
  • English

Spotkanie „trzech pokoleń” w Winnicy

Tegoroczne spotkanie „trzech pokoleń” odbyło się 3 września w Winnicy. Jego współorganizatorem była Podolska Agencja Rozwoju Regionalnego, którą kieruje dwoje absolwentów Programu – Oleh Levchenko (2009/10) i Natalia Velychko (2012/13).

W spotkaniu wzięło udział 32 stypendystów i absolwentów, w tym 9 nowych Kirklandystów rocznika 2016/17. Absolwenci i stypendyści przyjechali na spotkanie z Kijowa, Charkowa, Dniepropietrowska, Mikołajewa, Chmielnickiego, Równego, Tarnopola, Lwowa, Żytomierza, a nawet z Antalyi (jedna z absolwentek z wykłada obecnie na uczelni ekonomicznej w Turcji).

Program spotkania obejmował nie tylko wymianę doświadczeń między absolwentami i nowymi stypendystami, ale także prezentację poświęconą pamięci historycznej z udziałem absolwenta Programu, pisarza, dziennikarza i historyka, Oleksandra Zinchenki (2009/10). Prezentacja tak odbyła się w ramach Polsko-Ukraińskiej Platformy Dyskusyjnej (organizowanej od ponad roku przez Podolską Agencję Rozwoju Regionalnego przy współpracy Konsulatu Generalnego RP w Winnicy). Z ramienia Konsulatu Generalnego RP w Winnicy na spotkaniu był obecny zastępca konsula generalnego, konsul Przemysław Szymański, oraz wicekonsul Wojciech Mrozowski. Program Kirklanda reprezentowała Anna Więcek, koordynator ds. organizacyjnych.


Udostępnij:
POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Copyright © Fundacja Liderzy Przemian
realizacja strony internetowej: rock the web